Emax nie wejdzie na giełdę

Brak zainteresowania inwestorów przyczynił się do odwołania publicznej emisji akcji spółki. Zarząd Emaxu utrzymuje, że subskrypcja akcji zakończyła się niepowodzeniem wynikłym z braku zainteresowania ofertą wśród inwestorów zagranicznych.

Emax jest kolejną spółką sektora teleinformatycznego, której giełdowy debiut nie dojdzie do skutku. Decyzję o dopuszczeniu spółki na parkiet Komisja Papierów Wartościowych i Giełd podjęła w maju br. W ostatnich dniach czerwca prowadzone były zapisy na 1,4 mln akcji firmy z transzy dla inwestorów instytucjonalnych i 300 tys. dla indywidualnych. W wyniku ograniczonego popytu subskrypcja zakończyła się niepowodzeniem. Zarząd spółki Emax twierdzi, że publiczna emisja akcji nie dojdzie do skutku głównie w wyniku braku zainteresowania inwestorów zagranicznych, zaniepokojonych pogarszającą się koniunkturą gospodarczą w Polsce.

Z publicznej emisji akcji firma spodziewała się uzyskać kilkadziesiąt milionów złotych. Środki te miały być przeznaczone na dofinansowanie spółek należących do grupy Emax oraz nowe projekty, m.in. utworzenie nowej spółki wraz z Municipium S.A., obsługującej sektor administracji publicznej. Jak zapewniają przedstawiciele Emax, fakt nie dojścia do skutku emisji akcji nie zmienia planów firmy dotyczących powołania do życia spółki Municipium.

Zobacz również:

  • Ponure prognozy Intela
  • Musk wycofał ofertę kupna Twittera

***

Emax zmierza na parkiet

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200