Elsa bez przewodów

Elsa rozpocznie sprzedaż modemów, kart sieciowych i PC Card wykorzystujących bezprzewodową transmisję danych. Będą to produkty zgodne zarówno ze standardem Blue-tooth, jak i IEEE 802.11b. Obie technologie stosują radiową częstotliwość 2,4 GHz. Pierwsza jest przeznaczona do wymiany danych między komputerami z szybkością 1 Mb/s, druga - do budowy bezprzewodowych sieci LAN 11 Mb/s.

Zapowiadane przez Elsę produkty to: MicroLink ISDN Bluetooth - zewnętrzny modem ISDN z wbudowanym interfejsem Blue-tooth, MicroLink USB Bluetooth Adapter - przystawka radiowa z interfejsem USB dla notebooków i komputerów PC oraz MicroLink MC Bluetooth - spełniająca tę samą funkcję co karta formatu PC Card. Urządzenia te mają się pojawić na rynku w III kw. br.

Natomiast elementy dla sieci bezprzewodowych IEEE 802.11b to nowa seria produktów Lancom, m.in. punkty dostępu bezprzewodowego, wyposażone w zintegrowane routery ISDN, a także karty sieciowe AirLancer PC Card dla notebooków. Będą one dostępne już w marcu br. Obecnie Elsa oferuje elementy do budowy sieci bezprzewodowych o szybkości transmisji do 2 Mb/s.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200