Elon Musk wyznaczył dużą nagrodę za wskazanie osób odpowiedzialnych za atakowanie Twittera botnetami

Elon Musk oferuje nagrodę w wysokości równo jednego miliona dolarów każdemu, kto wykryje w kodzie zarządzającym siecią społecznościową Twitter podatność pozwalającą hakerom atakować ją siecią botnetów. Celem takich ataków ma być ograniczenie widoczności niektórych kont oraz blokowanie do nich dostępu.

Grafika: Twitter

Okazuje się, że platforma ma ostatnio problem z botnetami, które potrafią manipulować wskaźnikami reputacji przypisywanymi użytkownikom serwisu. Wprowadzają zamieszanie i dostęp do nich jeśli nie utrudniony, to nawet zablokowany. Wadliwie ma ponoć pracować mechanizm, który Twitter wykorzystuje celem polecania tweetów innym użytkownikom platformy.

Musk podejrzewa, że algorytm obsługujący jedną z funkcji oferowanych przez sieć umożliwia tworzenie tzw. pętli negatywnego sprzężenia zwrotnego. Nie wdając się w szczegółowy opisu tego zagrożenia, pozwala ono hakerom tworzyć sieci botnetów i skonfigurować je w taki sposób, aby były w stanie kontrolować dostęp do kont. Musk utwierdził się w przekonaniu, że jego podejrzenie jest słuszne po tym, gdy jeden z użytkowników platformy stwierdził iż zidentyfikował algorytmy, które można wykorzystać do ograniczenia widoczności niektórych kont.

Zobacz również:

  • Testy penetracyjne systemów IT - czy warto w nie zainwestować?
  • Polacy jednymi z laureatów konkursu Apple Design Awards 2023
  • Abonenci kont Twitter Blue mają teraz całą godzinę na poprawienie tweeta
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200