Elon Musk sięgnął po rezerwy i sprzedał sporą część akcji Tesli

Szef Tesli zaczął w tym tygodniu wyprzedawać akcje korporacji. Jak podaje U.S. Securities and Exchange Commission (amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd), Musk złożył w tej sprawie trzy wnioski i wystawił w ostatnich dniach na sprzedaż ponad 19 mln akcji, za które zainkasował blisko 4 mld USD.

Jak dotąd Musk nie poinformował udziałowców Twittera dlaczego sprzedał akcje Tesli, ale wszystko wskazuje na to, że zostaną one przeznaczone na sfinansowanie tego zakupu. A jest to olbrzymia kwota ponad 44 mld USD, bo tyle zapłacił w zeszłym miesiącu za przejęcie tej platformy mediów społecznościowych. Wcześniej w kwietniu tego roku Musk sprzedał prawie 9,6 mln akcji Tesli, inkasując za nie wtedy 8,5 mld USD.

Sprzedane w tym tygodniu akcje Tesli stanowią prawie 10 procent wszystkich funkcjonujących na nowojorskiej giełdzie akcji tej spółki. Ruch Muska zaskoczył analityków giełdowych, gdyż jeszcze kilka tygodni temu stanowczo twierdził, że nie zamierza w najbliższej przyszłości ruszać aktywów Tesli. Stało się inaczej co może tylko świadczyć o tym, że szef Tesli zadaje sobie sprawę z tego, że wkrótce może się spodziewać kłopotów – głównie prawnych, ale również finansowych - zawiązanych z batalią prawną w sprawie zakupu Twittera.

Zobacz również:

  • Nvidia jest już warta tyle, co cała chińska giełda
  • Tesla wkracza na kolejny poziom jazdy autonomicznej
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200