Elon Musk chce stworzyć własną wersję sztucznej inteligencji

Wiele wskazuje na to iż Elon Musk bez rozgłosu powołał do życia nową firmę, która zajmie się rozwojem sztucznej inteligencji. I to pomimo tego iż jak dotąd wielokrotnie deklarował, że prace nad tą technologią powinny być przynajmniej na jakiś czas wstrzymane.

Informację taką podał znany serwis Wall Street Journal, który ujawnił iż Musk zarejestrował w stanie Nevada firmę noszącą nazwę X.AI Corporation. Musk zadeklarował w zgłoszeniu iż jest jedynym dyrektorem firmy i zamierza na początek wyemitować 100 mln akcji. Litera X widoczna w jej nazwie nie wydaje się być przypadkowa, ponieważ Twitter zmienił niedawno nazwę na X Corp. Literę X ma oznaczać, że ambicją firmy jest stworzenie aplikacji typu „wszystko w jednym”, która będzie oferować dużo więcej usług niż typowa sieć społecznościowa. Ten zaskakujący ruch Muska może oznaczać, że chce on rzeczywiście zamienić Twittera w taką właśnie super aplikację.

Co ciekawe, wraz ze zmianą nazwy Musk kupił niedawno ponad 10 tys. układów grafocznych GPU, które są powszechnie używane w systemach szkolących sztuczną inteligencję, wykorzystujących do tego celu uczenie maszynowe. Może to rzeczywiście świadczyć o tym, że Elon Musk nie zasypuje gruszek w popiele i chce dołączyć do firm, które rozwijają intensywnie sztuczną inteligencję. I jeszcze jedna rzecz, która świadczy o tym, że Musk postawił na technologię AI. Zatrudnił w zeszłym miesiącu kilku znanych informatyków, którzy są w tej dziedzinie specjalistami.

Zobacz również:

  • Nowa infrastruktura – nowe możliwości
  • Wiemy już, jakie procesory będą obsługiwać usługi AI oferowane przez firmę xAI
  • Aplikacja mObywatel oferuje małym firmom nową usługę
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200