Elektrownia na Linuksie

Elektrownia "Bełchatów" dokonała migracji swoich serwerów z systemu Red Hat Linux 9 do SUSE LINUX Enterprise Server. Jak podaje firma Novell, elektrownia zdecydowała się na migrację swoich systemów informatycznych, licząc na znaczne poprawienie ich wydajności, a zarazem zachowanie reżimu bezpieczeństwa.

Elektrownia "Bełchatów" należy do największych podmiotów rynku elektroenergetycznego w Polsce. To największa w Polsce i zarazem w Europie elektrownia opalana węglem brunatnym. Częścią infrastruktury informatycznej Elektrowni "Bełchatów" były serwery pakietów i aplikacji, działających na platformie RedHat Linux 9. Teraz podjęto decyzję o migracji na SUSE LINUX Enterprise Server 8 (SLES 8).Zdaniem przedstawicieli dyrekcji system SUSE LINUX Enterprise Server 8 oferowany przez firmę Novell jest jakby skrojony pod potrzeby elektrowni.

SUSE LINUX Enterprise Server 8 jest stabilny i zapewniaja wsparcie dostawców sprzętu i komercyjnego oprogramowania, z możliwością modyfikacji do naszych specyficznych wymagań. Novell zapewnia także dla SUSE LINUX pełne lokalne wsparcie. Od momentu migracji na serwerach Elektrowni "Bełchatów" pracuje m.in. platforma firmowego intranetu, narzędzia monitorowania sieci (m.in. nmap, ethereal, nbtstat, ntop), serwer proxy wraz ze statystykami odwiedzin stron i czasu spędzanego w sieci oraz firewall korporacyjny.

Zobacz również:

  • Wielka inwestycja Atmana w przetwarzanie danych
  • Ta inicjatywa ma ułatwić firmom zadanie wdrażania systemów AI

Więcej informacji: http://www.novell.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200