Elektrim będzie współpracował z Deutsche Telekom

Firma zamierza sprzedać niemieckiemu partnerowi po 51% udziałów w każdej ze spółek telekomunikacyjnych należących do jej grupy. Prowadzone rozmowy mają dotyczyć także Ery GSM.

Deutsche Telekom przejmie od Elektrimu po 51% udziałów w sześciu spółkach telekomunikacyjnych. Wartość transakcji szacowana jest na 180 mln USD. List intencyjny w tej sprawie obie firmy podpisały wczoraj (17 grudnia). Ostateczna umowa ma zostać przygotowana do końca lutego 2001 r.

Porozumienie dotyczy spółek RST El-Net, Telefonia Regionalna, Elektrim TV-Tel, InterNet Polska, VPN Service i Polish Phonesat. Prawdopodobnie ostateczna umowa dotyczyć będzie przejęcia udziałów w spółce Elektrim Telekomunikacja, która zarządza wszystkimi firmami telekomunikacyjnymi Elektrimu.

Jednocześnie Elektrim i Deutsche Telekom zobowiązały się podjąć rozmowy dotyczące rozwiązania sporu w Polskiej Telefonii Cyfrowej sp. z o.o. (Era GSM). Dotyczyć one będą "zagadnień własnościowych, przyszłego finansowania, strategii działalności i arbitrażu związanego z Erą GSM". W ubiegłym tygodniu pojawiły się informacje, jakoby Elektrim zamierzał sprzedać wszystkie swoje udziały w PTC właśnie Deutsche Telekom.

Rozmowy mają być prowadzone w ramach uzgodnień inwestycyjnych zawartych pomiędzy Elektrimem i Vivendi. Być może oznacza to, że Deutsche Telekom zastąpi Vivendi, jako inwestora strategicznego w części telekomunikacyjnej Elektrimu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200