Ekspansja Sii na rynku inżynierii mechanicznej

Materiał promocyjny Sii dynamicznie rozwija usługi z obszaru inżynierii przemysłowej. Gdański oddział, który dotychczas realizował projekty IT, poszerza profil swojej działalności o branżę mechaniczną. Dzięki nawiązaniu współpracy z międzynarodowymi klientami Sii tworzy nowe miejsca pracy dla specjalistów z całej Polski. W najbliższym czasie firma planuje zatrudnić ponad 50 inżynierów: automatyków, robotyków oraz mechaników.

Ekspansja Sii na rynku inżynierii mechanicznej
Sii funkcjonuje już od wielu lat na światowym rynku outsourcingu oraz posiada stabilną pozycję w obszarze IT i nowych technologii. Gdański oddział sukcesywnie rozszerzał zakres oferowanych usług o branże takie jak: robotyka, czy automatyka, a ostatnio – inżynieria mechaniczna i pneumatyka. Outsourcing inżynierii mechanicznej jest zjawiskiem dosyć nowym w Polsce, kierunek ten staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem biznesowym, który funkcjonuje prężnie w Europie Zachodniej. Firma podjęła decyzję o rozwoju usług w tym kierunku, stając się jedną z nielicznych organizacji w Polsce o takim profilu. Michael Desmurs, Dyrektor Sii Gdańsk mówi o zmianie – Na bieżąco monitorujemy potrzeby biznesu i elastycznie dopasowujemy się do oczekiwań naszych partnerów, którzy coraz częściej zgłaszają się do nas z zapytaniem o wsparcie przy projektach inżynierii mechanicznej.

Desmurs zwraca uwagę na atut Sii – Posiadamy bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu projektów dla międzynarodowych klientów. Wykorzystujemy naszą wiedzę, którą zdobyliśmy na rynku informatycznym i stosujemy ją przy realizacji nowych usług w zakresie inżynierii mechanicznej. Usługobiorcy mogą korzystać z bogatego dorobku Sii nie tylko wynikającego z doświadczenia w outsourcingu, ale także w zakresie utrzymania procesów IT. Firma posiada prestiżowy certyfikat Common Criteria, który potwierdza fakt, że Sii przestrzega najbardziej rygorystyczne procedury bezpieczeństwa informacji, które obowiązują przy realizacji usług dedykowanych koncernom przemysłowym.

Adam Torebko, Mechanical Engineering Manager w Sii wyjaśnia nowopowstający trend w inżynierii mechanicznej, który skłonił Sii do ekspansji – Fabryki produkcyjne muszą coraz bardziej koncentrować się na ich głównych celach biznesowych, procesach i zasobach ludzkich, przez co zaczynają poszukiwać wsparcia z zewnątrz – głównie ze względu na oszczędzenie czasu i pieniędzy przy jednoczesnym zachowaniu – wysokiej jakości. Praca inżyniera mechanika w firmie outsourcingowej jest atrakcyjna ze względu na różnorodność projektów jakie mogą oni realizować w wielu różnych branżach – Nasi specjaliści aktualnie realizują projekty dla klientów na całym świecie – zaczynając od Stanów Zjednoczonych, przez Brazylię, Indie, aż po Chiny – dodaje Torebko.

Ekspansja Sii na rynku inżynierii mechanicznej
W ramach rozwoju inżynierii mechanicznej Sii rozpoczyna współpracę z trójmiejskimi uczelniami takimi jak Politechnika Gdańska. Przede wszystkim chcemy wspierać studentów z uczelni technicznych oferując im praktyki u naszych partnerów biznesowych. Moim osobistym marzeniem jest to, aby inżynierowie mogli pisać prace inżynierskie czy magisterskie, wykonując różne projekty z naszymi klientami. Korzyści odczuje zarówno student, jak i Sii, które będzie miało szansę wykształcić potencjalnego, kompetentnego pracownika – podsumowuje Torebko.

Sii zmierza do specjalizacji w projektowaniu przemysłowym oraz koncepcyjnym, a także rozwija i integruje systemy mechaniczne. Inżynierowie są odpowiedzialni za wdrażanie rozwiązań w fabrykach i zakładach przemysłowych, rozsianych po całym świecie. Sii w 8 oddziałach w całej Polsce zatrudnia ponad 2000 pracowników. Firma jest czołowym dostawcą usług IT i inżynierii przemysłowej. W gdańskim oddziale pracuje aktualnie ponad 550 specjalistów. Do końca 2015 trójmiejski zespół będzie liczył 700 osób.

Przemysław Grzanka
Engineering Services Practice Manager w Sii