Ekspansja OVH za oceanem

VMware oraz OVH poinformowali, że OVH zamierza przejąć dział VMware vCloud Air. Nie ujawniono finansowych szczegółów transakcji. Ma ona zostać sfinalizowana jeszcze w tym kwartale.

Firma VMware zmieniła swoją strategię biznesową i obecnie planuje skupić się na dostarczaniu oprogramowania i usług związanych z chmurą hybrydową oraz współpracą między środowiskami chmurowymi. W związku z tym VMware przekaże OVH amerykańskie i europejskie centra danych vCloud Air, środowiska klientów oraz zespoły obsługi klienta.

Po sfinalizowaniu transakcji OVH będzie świadczyć usługi pod marką vCloud Air Powered by OVH. Firma nadal będzie używać technologii chmury hybrydowej VMware i ściśle współpracować z VMware w zakresie strategii rynkowej i wsparcia klienta w trzech sprawdzonych zastosowaniach vCloud Air: rozbudowie centrum danych, konsolidacji centrum danych oraz przywracaniu centrów danych po awarii.

Zobacz również:

  • Intel wycofuje procesory graficzne Rialto Bridge HPC
  • Stworzono chip dla komputerów kwantowych działający w ultraniskiej temperaturze
  • Żywotność dysków SSD - które modele radzą sobie najlepiej?

O planach OVH związanych z ekspansją na rynek amerykański kilka tygodni temu w rozmowie z redakcją Computerworlda opowiadał Robert Paszkiewicz, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w firmie OVH. Francuska firma była już wcześniej obecna za oceanem, w Kanadzie, ale jak zaznaczył w niedawnej rozmowie Robert Paszkiewicz, OVH miała w planach utworzenie oddzielnej spółki w Stanach Zjednoczonych i odseparowanie tego biznesu od innych rynków, przede wszystkim ze względu na aspekty prawne – głównie chodzi o ustawę Patriot Act.

Dziś firma wykonała kolejny krok.

„Z przyjemnością ogłaszamy kolejny krok w ewolucji vCloud Air. Nasza wieloletnia współpraca z OVH zawsze układała się pomyślnie, a transakcję tę traktujemy jako rozszerzenie partnerstwa oraz pozytywne wydarzenie dla naszych klientów i partnerów biznesowych.– powiedział Pat Gelsinger, dyrektor generalny w VMware. „Zamierzamy nadal dostarczać architekturę Cross-Cloud, która rozszerza naszą strategię chmury hybrydowej, umożliwiając klientom uruchamianie, zarządzanie, zabezpieczanie i łączenie aplikacji między chmurami i urządzeniami we wspólnym środowisku operacyjnym”.

vCloud Air to chmurowe rozwiązanie VMware działające w oparciu o Software-driven Data Center. Zostało ono zaprojektowane z myślą o potrzebach przedsiębiorstw, którym zapewnia bezpieczne środowisko chmury hybrydowej. Niedawno wprowadzone usługi dwukierunkowej migracji bez przestojów oraz hybrydowa architektura DMZ pozwoliły klientom zwiększyć tempo migracji do chmury przy zachowaniu kontroli, bezpieczeństwa i zgodności z przepisami. Z platformy vCloud Air skorzystało już wielu klientów będących liderami w swoich branżach, którzy zdecydowali się na wdrożenie środowiska chmury hybrydowej.

„Przejęcie to umożliwi klientom korporacyjnym zarówno rozwój biznesowy, jak i technologiczny, a dla polskich firm oznacza możliwość globalnej ekspansji oraz łatwiejsze rozszerzona oferta OVH dla klientów biznesowych” – zaznaczył Robert Paszkiewicz.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200