Ekspansja Intela

Intel zainwestuje 500 mln USD w rozwój technologii bezprzewodowych.

Intel poinformował o zwiększeniu inwestycji w nowy, szybko rozwijający się rynek urządzeń bezprzewodowych. Poprzez Intel Communications Fund ulokuje w tej branży 500 mln USD. W chwili zakładania fundusz miał dysponować kwotą tylko 200 mln USD. Dzięki większym funduszom będzie mógł wspierać więcej przedsięwzięć związanych z technologiami bezprzewodowej łączności.

Intel Communications Fund będzie działać w dwóch strategicznych obszarach. Pierwszym będzie Internet Exchange Architecture, która ma się stać podstawą tworzenia urządzeń do budowy sieci na całym świecie. Drugim Computer Telephony Media, która ma pozwolić na efektywne przesyłanie głosu i danych przez te sieci.

Zobacz również:

  • WordPress 6.5 trafia na rynek. Oto 5 najważniejszych zmian
  • Dlaczego warto korzystać z VPN w 2024 roku?

Przedstawiciel firmy, Robert Manetta, stwierdził, iż inwestycje nie ograniczą się do rynku amerykańskiego: "Zamierzamy inwestować wszędzie tam, gdzie rozwijają się rozwiązania bezprzewodowe - telefony czy inne elektroniczne urządzenia przenośne."

Intel Capital, którego częścią jest Intel Communications Fund zainwestował w zeszłym roku 1,2 mld USD w 250 firm na całym świecie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200