Ekranowa klawiatura z AI

Sztuczna inteligencja wkracza do kolejnych rozwiązań IT. Tym razem chodzi o ekranową klawiaturę obsługującą urządzenia Android. Jej twórcą jest Microsoft, który na początku tego miesiąca zaprezentował kolejną wersję znanej klawiatury SwiftKey, która jest zintegrowana ze sztuczną inteligencją GPT-4.

Grafika: Microsoft

Jest to ta sama sztuczna inteligencja, którą Microsoft wprowadził do swojej wyszukiwarki Bing, która towarzyszy przeglądarce Edge. Użytkownicy korzystający z nowe klawiatury SwiftKey dostępnej w wersji beta, mogą teraz liczyć na to, że przy redagowaniu tekstu wesprze ich sztuczna inteligencja, która podpowie, jak tekst można najlepiej zredagować. Użytkownicy mogą ją w każdej chwili poprosić o sprawdzenie wprowadzonego tekstu i wprowadzenie do niego poprawek, jak również prosić o podpowiedź.

Użytkownik urządzenia Android może przy tym zainstalować obok standardowej wersji klawiatury SwiftKey wersję AI i stosownie do potrzeb przełączać się między nimi. Integracja sztucznej inteligencji obsługującej wyszukiwarkę Bing z własną niestandardową klawiaturą wydaje się naturalnym kolejnym krokiem na drodze do wdrażania tej technologii wszędzie tam, gdzie może ona wspierać użytkowników.

Zobacz również:

  • Microsoft wdraża nową wersję Windows 11, która nie wymaga TPM
  • Tak projektuje się peryferia - z wizytą w siedzibie Logitech
  • Klawiatura SwiftKey zintegrowana z Microsoft Copilot

Jednak z nowej klawiatury SwiftKey mogą póki co korzystać wyłącznie użytkownicy urządzeń Android, a użytkownicy takich urządzeń jak iPhone i iPad muszą póki co uzbroić się w cierpliwość, mając nadzieję iż wkrótce nowość ta dotrze również do nich. Jest to możliwe, gdyż klawiatura SwiftKey ma wiele wspólnego z systemem operacyjnym firmy Apple. Oprogramowanie to było bowiem dostępne przez wiele lat w wersji dla systemu iOS. Można je było pobierać ze sklepu App Store. W zeszłym roku Microsoft zdecydował się je stamtąd usunąć, ale po kilku miesiącach znów wróciło w to miejsce.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200