Edycja wideo w Nokii

W ramach trwającej od dwóch lat współpracy między Nokią a Adobe, do najnowszych smartfonów serii N93 fińskiego koncernu będzie dołączane oprogramowanie Adobe Premiere Elements 2.0. Użytkownicy mają tym samym otrzymać kompletne narzędzie do nagrywania, edycji i udostępniania materiałów wideo.

Dzięki dedykowanemu pakietowi oprogramowania, wszystkie pliki wideo nagrane przy użyciu terminala N93 będzie można bezproblemowo przenieść na stacjonarny bądź przenośny komputer i dokonywać wówczas wszelkich niezbędnych operacji edytorskich. Jak twierdzą przedstawiciele Nokii, pomysł dołączenia programu do obróbki materiałów wideo do smartfonu był jedynie odpowiedzią koncernu na zapotrzebowanie ze strony użytkowników, chcących w pełni wykorzystać zaawansowane właściwości optyczne nowego modelu telefonu.

Edycja wideo w Nokii

Nokia N93

Nokia N93 pozwala nagrywać obraz wideo o jakości DVD (szybkość dochodząca do 30 klatek na sekundę), jest wyposażony w mechanizm optyczny Carl Zeiss oraz dysponuje matrycą 3,2 Mpix. Funkcjonalność smartfonu poszerza dodatkowo funkcja stabilizacji obrazu i trzykrotny zoom optyczny. Adobe Premiere Elements 2.0 działa w środowisku Windows, pozwala w stosunkowo prosty sposób edytować pliki wideo oraz eksportować je do różnych formatów. W komplecie z terminalem N93 sprzedawany jest także standardowo pakiet Photoshop Album Starter Edition 3.0, umożliwiający retuszowanie zdjęć i wykonywanie na nich prostych operacji graficznych.

Oprogramowanie Adobe Premier Elements 2.0 będzie dostępne wraz z smartfonem Nokia N93 od lipca br. w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz Ameryki Północnej i Południowej. Szacowana cena rozwiązania to ok. 550 euro.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200