EaseUS, czyli łatwe zarządzanie partycjami Windows

EaseUS to alternatywne i bezpłatne oprogramowanie dla aplikacji Norton Partition Magic. Przydatne, choć oczywiście nie dla wszystkich użytkowników.

EaseUS / Fot. Materiały własne

EaseUS / Fot. Materiały własne

EaseUS, a dokładnie EaseUS Partition Manager, to świetna aplikacja do zarządzania partycjami. Bez problemu pozwoli na zmianę rozmiaru czy przesuwanie partycji - w dodatku bez utraty danych. Łatwo też stworzymy nowe partycje, usuniemy je czy przeprowadzimy formatowanie.

EaseUS oferuje podgląd właściwości dysków i partycji istniejących w systemie, czy też kopiowanie ich lub - w razie potrzeby - ukrywanie. To przydatna aplikacja szczególnie wtedy, gdy współdzielimy komputer z innymi użytkownikami.

Zobacz również:

  • EaseUS Partition Master ułatwi zarządzanie partycjami

Narzędzie obsługuje również urządzenia pracujące w trybie RAID, a same dyski mogą mieć od 2 GB do 2 TB pojemności.

Wersja darmowa aplikacji jest jednak bardzo ograniczona - warto wziąć to pod uwagę, jeśli mamy duże wymagania. Zwłaszcza jeśli interesują nas formaty linuksowe, których wersja bezpłatna nie obsłuży.

Warto dodać, że program pozwoli również na migrację danych np. z dysku HDD na SSD. To przydatne, gdy wymieniamy nośnik danych na inny.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200