ESET prezentuje nowe wersje trzech antywirusów

Firma wprowadza na rynek nowe wersje programów antywirusowych NOD32 Antivirus 7, Smart Security 7 oraz Mobile Security for Android. NOD32 Antivirus 7 i Smart Security 7 zostały wyposażone m.in. w mechanizmy Exploit Blocker, Advanced Memory Scanner, Specialized Cleaner i Social Media Scanner.

Exploit Blocker służy do wzmocnienia ochrony najczęściej wykorzystywanych aplikacji, jak przeglądarki internetowe, Adobe Reader, programy poczty e-mail lub biurowe aplikacje Office przed zewnętrznymi atakami wykorzystującymi również nie znane jeszcze zagrożenia.

Funkcja wykorzystuje technikę monitorowania uruchamianych przez aplikacje procesów w celu wykrycia podejrzanych aktywności typowych dla szkodliwych kodów. W wypadku ich detekcji są automatycznie blokowane. Exploit Blocker współpracuje z chmurą ESET – próbki potencjalnie niebezpiecznego kodu są przesyłane do laboratoriów firmy w celu szczegółowej analizy.

Zobacz również:

  • Czy smartfony potrzebują oprogramowania antywirusowego
  • IBM Power10 w Inter Cars
  • Bezpieczna miłość w sieci

Uzupełnieniem dla Exploit Blocker jest Advanced Memory Scanner, który analizuje kody umieszczane w pamięci operacyjnej, co pozwala na wykrywanie szkodliwej aktywności wywoływanej przez oprogramowanie zaszyfrowane lub ukryte w plikach, które trudno wcześniej przeanalizować przy zastosowaniu standardowych technik.

Natomiast Specialized Cleaner to dodatkowy mechanizm umożliwiający usunięcie z dysku niektórych szkodliwych programów, których konstrukcja uniemożliwia zastosowanie standardowych funkcji NOD32 Antivirus 7 lub Smart Security 7.

Nowością jest też ESET Social Media Scanner (ESMS). Oprogramowanie umożliwia centralne zarządzanie wszystkimi parametrami dotyczącymi ochrony prywatności w sieciach Facebook i Twitter, a także skanowanie profili użytkownika i jego przyjaciół pod kątem obecności linków i plików wykonywalnych. Wykryte tego typu elementy są porównywane z białymi i czarnymi listami w bazie ESET, a jeśli ich tam nie ma to indywidualnie analizowane pod kątem potencjalnego zagrożenia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200