ES7000/560 – superserwer firmy Unisys

Unisys uruchomił produkcję bardzo dużego serwera pracującego pod systemem operacyjnym Windows Server 2003, w którym można zainstalować nawet do 106-ciu układów CPU.

Serwer nosi nazwę ES7000/560 i jest w podstawowej konfiguracji wyposażony w 32 procesory Xeon MP oraz w dwie 16-to procesorowe partycje oparte na układach Itanium 2. Tak jak inne serwery linii ES7000, tak i ten został zaprojektowany na bazie technologii CMP (Cellular MultiProcessing). Jest to technologia pozwalająca dzielić serwer na wiele partycji i na każdej z nich instalować różne systemy operacyjne.

W serwerze ES7000/560 można dodatkowo skonfigurować do 42 serwerów typu “blade” (instalowanych w gniazdach PCI), które mogą z powodzeniem świadczyć swe usługi w pierwszej warstwie infrastruktury Internetowej (rozmieszczanie serwerów webowych oraz uruchamianie serwerów DNS czy aplikacji równoważących obciążenia ).

Zobacz również:

  • Kolejna fala komputerów z ARM pojawi się pod koniec 2024 roku
  • Aplikacja mObywatel oferuje małym firmom nową usługę

Unisys ma w swojej ofercie szereg innych serwerów linii ES7000, które pracując pod systemami operacyjnymi Microsoft Windows. Można tu wymienić serwery noszące takie kodowe nazwy jak Aries i Orion. W serwerze Aries można instalować do 16-tu procesorów Xeon lub Itanium; serwer Orion jest wydajniejszy i może pomieścić do 64 procesorów Xeon lub Itanium.

Każdy serwer zawiera oprogramowanie Server Sentinel (firmowe rozwiązanie firmy Unisys; narzędzie monitorujące automatycznie pracę systemu) pakiet używany do zarządzania serwerem, który potrafi bez interwencji administrator naprawiać system.

Serwer ES7000/560 kosztuje w podstawowej konfiguracji 250 tysięcy USD (16 procesorów Xeon MP i 8 procesorów Itanium 2. Produkt pojawi się w ofercie firmy Unisys w czerwcu br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200