ERP w fabryce pił

Rozpoczęło się wdrożenie systemu informatycznego Impuls BPSC w bielsko-bialskiej Fabryce Pił i Narzędzi Wapienica SA. To jedna z planowanych na ten rok w Wapienicy inwestycji w IT, na które spółka przeznaczy łącznie 6,5 mln zł.

Z systemu Impuls BPSC korzystać będzie 44 użytkowników jednocześnie. Oprogramowanie zainstalowane zostanie na serwerze IBM xSeries 232 z systemem operacyjnym Microsoft Windows 2000 i bazą Oracle 8 SE. Zakres wdrożenia obejmuje moduły finanse-księgowość-koszty, kadry-płace, środki trwałe, produkcja, gospodarka materiałowa, dystrybucja i CRM. FPIN Wapienica wdroży również System Wspomagania Decyzji na bazie Oracle Express Server i Oracle Express Analyzer.

Zakup systemu klasy MRPII/ERP to jedna z zaplanowanych w FPiN Wapienicy na 2002 rok inwestycji, na które firma zamierza przeznaczyć prawie 6,5 mln zł. Odbiorcami Wapienicy są m.in. podmioty sektora drzewnego, meblowego, elektromaszynowego, hutniczego, lotniczego, precyzyjnego i budowlanego z 62 krajów świata. Na eksport trafia obecnie 30 proc. produkcji, głównie do USA, Egiptu, Pakistanu, Bangladeszu, Niemiec, na Litwę i Ukrainę. W 2001 roku firma zapoczątkowała działalność również na rynku rosyjskim. Docelowo za granicę ma trafić około 50 proc. produkcji.

Zobacz również:

  • Nowe technologie w systemach do zarządzania finansami
  • Do Polski wkroczył globalny program edukacyjny P-TECH
  • Zefiryn Tora CIO Roku 2019!

  • TOP 200