ERP dla miasta

Urząd Miasta Szczecina czekają zmiany w sposobie prowadzenie miejskich finansów. Właśnie rozstrzygany jest przetarg na zakup i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego wspomagającego zarządzanie finansami miasta (klasy ERP).

Komisja Przetargowa wybrała system Microsoft Dynamics, zaoferowany przez konsorcjum firm Kom-Pakt Przedsiębiorstwo Innowacyjno Wdrożeniowe Sp. z o.o. i ABG Ster-Projekt S.A. za 5,24 mln złotych. Rozwiązanie SAP chciał wdrażać Winuel, ale zaproponował cenę 8,2 mln złotych. Mimo to złożył protest, do którego przyłączyło się również Sygnity.

W Szczecinie mamy do czynienia z ciekawą sytuacją. Po pierwsze, miejscy informatycy zażądali, by zamawiany system działał w istniejącej infrastrukturze magistratu - na platformie sprzętowej Intel, systemie operacyjnym Microsoft Windows 2003 Server Enterprise oraz bazie danych Microsoft SQL 2005, która Urząd już posiada. To skutecznie wyeliminowało Oracle i jego partnerów, jak np. ComArch. Jeśli Szczecin wytrzyma całą procedurę odwoławczą, to będzie pierwszym miastem w Polsce, w którym zacznie działać Microsoft Dynamics, znany dotychczas z miast duńskich, np. Kopenhaga i austriackich, np. Wiedeń.

Być może pomyślne wdrożenie Microsoft Dynamics w czterystotysięcznym Szczecinie zainteresuje inne polskie miasta systemami klasy ERP. Na droższe rozwiązania SAP stać było, na razie, tylko Wrocław i Warszawę.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200