EPAM Polska - coraz szybszy rozwój

W EPAM Polska pracuje już ponad 4000 specjalistów. Od początku 2021 roku spółka powiększyła swój zespół o niemal 100 proc. i planuje dalszy, intensywny rozwój na polskim rynku. Właśnie otrzymała prestiżowy certyfikat Great Place To Work®.

Radosław Świętoń, Head of People, EPAM Poland

5 miast, ponad 4000 talentów

Firma EPAM Systems jest obecna w Polsce od 10 lat. W tym czasie otworzyła i rozwinęła oddziały w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach i Warszawie. Tylko w 2021 roku do zespołu EPAM Polska dołączyło ponad 1800 specjalistów z kraju i zagranicy.

- 2021 rok był dla nas wyjątkowy pod wieloma względami. Po pierwsze, obchodziliśmy 10. rocznicę naszej obecności w Polsce. Po drugie, dzięki konsekwentnie realizowanej strategii wzrostu, w ciągu ostatnich 12 miesięcy udało nam się przyciągnąć i zatrudnić ponad 1800 inżynierów, konsultantów i specjalistów z wielu obszarów wsparcia biznesu. Wierzymy, że to dopiero początek i nie zamierzamy zwalniać tempa - mówi Radosław Świętoń, Head of People, EPAM Poland. Chcemy być liderem wśród pracodawców IT w Polsce i jednym z najchętniej wybieranych miejsc pracy na rynku. Naszym kapitałem są ludzie, ich talenty, wiedza i doświadczenie, dlatego staramy się nieustannie rozwijać naszą ofertę Learning & Development oraz well-being. Nie zapominamy także o różnorodnych benefitach dla pracowników i ich rodzin. Cieszymy się, że to właśnie dzięki głosom naszych pracowników zdobyliśmy tytuł Great Place To Work – dodaje.

Zobacz również:

  • EPAM Polska otworzyła nowe krakowskie biuro w kompleksie Brain Park
  • Generatywna sztuczna inteligencja może zdziesiątkować branżę call center
  • Comarch – niezawodna dywersyfikacja

Możliwości rozwojowe dla specjalistów IT i nie tylko

Obecnie EPAM prowadzi w Polsce kilkaset procesów rekrutacyjnych, poszukując programistów m.in. Java, JavaScript, .NET, Python, specjalistów QA, DevOps/Cloud, analityków biznesowych, a także project i delivery managerów. Intensywnie rozwijane są również zespoły administracji, marketingu, rekrutacji i komunikacji. Specjaliści pracujący w EPAM Polska są zaangażowani w projekty z sektorów usług finansowych, ubezpieczeń, energetyki, ochrony zdrowia, nauk przyrodniczych, systemów informacji biznesowej, mediów, rozrywki oraz ogólnie pojętych nowych technologii.

EPAM inicjuje i angażuje się w wiele inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, wspierając lokalne i ogólnopolskie organizacje w działalności na rzecz poprawy jakości życia i edukacji dzieci i dorosłych. W 2021 roku spółka przekazała sprzęt komputerowy o wartości kilkuset tysięcy złotych dla uczniów szkół działających na terenie gmin, w których znajdują się oddziały EPAM. Wolontariusze prowadzili także warsztaty edukacyjne eKids, ucząc dzieci podstaw oprogramowania i pracy z komputerem.

Znakiem rozpoznawczym firmy są jasno opisane ścieżki kariery oraz programy edukacyjne i rozwojowe, dzięki którym pracownicy stale podnoszą swoje kwalifikacje i mogą sięgać po kolejne role w globalnej strukturze EPAM. W listopadzie br. spółka EPAM Systems zdobyła nagrodę „Best Culture of Learning” w konkursie LinkedIn Talent Awards. Na początku 2021 roku EPAM Polska zdobył tytuł Best Place To Work in IT in Poland, przyznany dzięki zwycięstwie w badaniu AudIT organizowanym przez magazyn Computerworld.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200