ENFACE

... jest od niedawna dyrektorem działu usług HP Polska,400-osobowej organizacji, przynoszącej firmie ponad połowę przychodów w segmencie rozwiązań dla przedsiębiorstw.

... jest od niedawna dyrektorem działu usług HP Polska,400-osobowej organizacji, przynoszącej firmie ponad połowę przychodów w segmencie rozwiązań dla przedsiębiorstw.

ENFACE

SZCZĘŚCIE W OUTSOURCINGU. W HP zaczynał w 1999 r. od marketingu i sprzedaży. 3 stycznia 2000 r. prezes Andrzej Dopierała zaproponował mu prowadzenie prestiżowego projektu outsourcingowego w PWPW. "Wybrano mnie chyba dlatego, że po nowym roku przyszedłem punktualnie do pracy". Później odpowiadał również za system IACS. "Miałem szczęście pracować przy udanych projektach".

WYBÓR OCZEKIWANY. Był głównym kandydatem do objęcia stanowiska dyrektora HP Services, choć próbie poddawano kilkudziesięciu kandydatów z supernazwiskami. "W biznesie liczy się skuteczność. Nasza firma ma spory potencjał i w tej sytuacji okazało się, że wszystko, czego potrzebujemy, mamy pod dachem".

REAKTYWACJA HP SERVICES. "Kiedy zaczynałem w HP, roczna wartość sprzedaży outsourcingu wynosiła milion dolarów. Dzisiaj to kilkadziesiąt razy więcej". Outsourcing jest głównym obszarem wzrostu HPS, na który ponadto składa się serwis oraz integracja i konsulting. Obecnie portfolio wzbogaca się o usługi zarządzania wydrukiem. "Musimy działać razem jako HPS. Chcemy coraz więcej usług oferować poprzez kanał partnerski, docierając także do małych i średnich przedsiębiorstw".

WYGRANA Z RAKIEM. Dwa lata temu Artur Wieretiło wygrał walkę z nowotworem mózgu. Dzięki wsparciu firmy i jej pracowników mógł przejść radioterapię w USA. "Do choroby podszedłem jak do kolejnego problemu, który trzeba rozwiązać: potrzebny jest plan działania, determinacja i odpowiednie środki. Nadzieja nie może być jedyną strategią". Czy dzisiaj, gdy jest członkiem zarządu, ten dług wdzięczności nie zakłóca relacji służbowych? "Pomoc ze strony moich współpracowników nauczyła mnie patrzeć na firmę w kategoriach odpowiedzialności społecznej. Nie tylko w tym sensie, że udzielamy sobie wsparcia w potrzebie, ale przede wszystkim, że jesteśmy nawzajem za siebie odpowiedzialni. Elementem tej odpowiedzialności po stronie zarządu jest, aby właściwe osoby pracowały na odpowiednich stanowiskach".

Rozmawiał Krzysztof Frydrychowicz Foto: Przemysław Pokrycki Ochrona: Bullterier Ivan


TOP 200