EMC: zarządzanie konfiguracją dla wirtualizowanych centrów danych

Firma opracowała oprogramowanie, które ma pomóc w lepszym śledzeniu wirtualnych i fizycznych konfiguracji w centrum danych jak również komponentach IT "w chmurze".

EMC Ionix Data Center Insight jest najnowszą aplikacją w niedawno wydanym przez firmę zestawie oprogramowania zarządzania Ionix IT. Oprogramowanie współpracuje z produktami EMC i konfiguracyjnymi bazami danych (CMDB) innych dostawców w celu wyciągania danych konfiguracyjnych z komponentów centrum danych i budowania skonsolidowanego oglądu środowiska IT. Data Center Insight nie funkcjonuje jako baza danych, ale uzyskuje dane z różnych źródeł konfiguracyjnych, pomagając w lepszym zobrazowaniu wzajemnych zależność aplikacji i usług w środowiskach takich jak centra danych i prywatne cloud.

Wykorzystując technologie własne i nabyte, m.in. w wyniku przejęcia firm Infra i Configuresoft, EMC wyposażyła aplikacje w najlepsze praktyki związane z wykorzystaniem CMDB i zgodny z ITIL system zarządzania konfiguracją (CMS). Istotą rozwiązania jest podejście "federacyjne". CMDB reprezentuje pojedynczą, monolityczną jednostkę, podczas gdy CMS wyciąga dane z wielu źródeł w zarządzanym środowisku, nie wymagając, aby dane te rezydowały w pojedynczym repozytorium.

Oprogramowanie wymaga jednej z kilku aplikacji EMC Ionix do wykrywania danych i rozpoczęcia uaktualniania systemu danymi konfiguracyjnymi w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

Cena Ionix Data Center Insight rozpoczyna się od 40 tys. USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200