EMC: zakupy za 153 mln USD

Koncern EMC poinformował o przejęciu firmy Kashya, która specjalizuje się w produkcji oprogramowania do replikowania i ochrony danych.

Dzięki transakcji o wartości 153 mln USD, EMC wejdzie w posiadanie nowoczesnych technologii, pozwalających chronić w sposób ciągły dane oraz wirtualizować je w heterogenicznych środowiskach pamięci masowych. EMC zamierza wykorzystać te technologie w swoich rozwiązaniach używanych do wykonywania kopii zapasowych danych, replikowania ich oraz odzyskiwania w przypadku awarii systemu informatycznego.

Kashya wejdzie w skład oddziału EMC o nazwie Software Group, na czele której stoi Dave DeWalt. EMC zapowiada, że technologię wirtualizowania danych przejętą od firmy Kashya zastosuje na początku w swoim oprogramowaniu Invista. Kolejnym produktem, do którego EMC wprowadzi technologię opracowaną przez Kashya, będzie oprogramowanie RecoverPoint (ciągła ochrona danych).

Zobacz również:

  • SoftBank chce kupić kolejną brytyjską firmę projektującą układy scalone
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200