EMC przejmuje Network Intelligence

EMC za 175 mln USD przejęła Network Intelligence - producenta rozwiązań do analizy logów sieciowych, systemowych i aplikacyjnych pod kątem bezpieczeństwa informacji.

EMC za 175 mln USD przejęła Network Intelligence - producenta rozwiązań do analizy logów sieciowych, systemowych i aplikacyjnych pod kątem bezpieczeństwa informacji.

Tym samym EMC udowodnił, że jego zakupy nie są przypadkowe, lecz układają się w logiczną całość. Niedawno firma ogłosiła przejęcie za 2,1 mld USD firmy RSA Security.

Rozwiązania Network Intelligence z pewnością zostaną ściśle zintegrowane nie tylko z rozwiązaniami RSA, ale także z ofertą przejętej wcześniej przez EMC firmy Smarts, produkującej rozwiązania do zarządzania sieciami i systemami. Jest prawdopodobne, że integracja obejmie również i oprogramowanie do zarządzania dokumentami. Wydaje się to oczywiste, ponieważ zabezpieczenia są skuteczne wtedy, gdy działają spójnie na wszystkich poziomach - od sprzętu aż po abstrakcje aplikacyjne.

Przejęcie Network Intelligence wydaje się rozsądne także w kontekście ogłoszonego właśnie przez EMC rozwiązania o nazwie Infoscape, powstałego na bazie kilku przejętych wcześniej rozwiązań. Infoscape to aplikacja serwerowa dla platformy Windows służąca do automatycznego klasyfikowania dokumentów i wszelkich innych danych nieustrukturyzowanych oraz raportów na ten temat. Zdolność EMC do elastycznego wykorzystania dorobku przejmowanych firm jest doprawdy unikalna. Repozytorium InfoScape wywodzi się z Documentum, mechanizmy raportujące z rozwiązań Smarts, zaś sama analiza danych z rozwiązań Legato.

Na razie dane do analizy muszą być pobierane z serwerów plików Celerra. Co więcej, EMC liczy sobie za Infoscape 125 tys. USD, a oprócz tego 9 tys. USD za każdy terabajt analizowanych danych. Do tego dochodzi jeszcze oferta dedykowanych usług konsultingowych. Mimo to chętni na pewno się znajdą. Według EMC pięciu dużych klientów testuje obecnie Infoscape. Podobne rozwiązania starają się oferować konkurenci EMC. Są to: Network Appliance wspólnie z firmą Kazeon, Scentric oraz StoredIQ.


TOP 200