EMC przejmie Documentum

Lider rynku pamięci masowych kupi amerykańskiego dostawcę rozwiązań do zarządzania treścią. Wartość transakcji realizowanej w drodze wymiany akcji wyniesie ok. 1,7 mld USD.

Documentum specjalizuje się w produkcji oprogramowania klasy enterprise content management (ECM). Najbardziej znanym produktem firmy jest Documentum 5 – zintegrowana platforma do zarządzania wszelkiego rodzaju dokumentami cyfrowymi, ich dystrybucja i publikacją. W Polsce partnerem Documentum jest AMG.net.

W 2002 r. obroty Documentum wynosiły 227 mln USD. Przychody EMC za ubiegły rok to 5,44 mld USD. EMC sukcesywnie poszerza portfolio oferowanych rozwiązań. Przypomnijmy, że przed trzema miesiącami koncern zawarł umowę w sprawie przejęcia za 1,3 mld USD innego gracza na rynku pamięci masowych – Legato Systems. Wcześniej EMC informowało o zakupie rozwiązań Patrol Storage Manager od BMC Software.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Oracle może przystąpić do przejęcia firmy Cerner
  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200