EMC prezentuje nowe konfiguracje macierzy XtremIO

Firma EMC Corporation poinformowała o wzbogaceniu oferty macierzy EMC XtremIO (są to rozwiązania oparte w całości na pamięciach flash, których premiera miała miejsce sześć miesięcy temu) o nowe funkcje, konfiguracje i aplikacje biznesowe, jak również nową wersję zarządzającego nimi oprogramowania.

Firma oferuje nową konfigurację klasy podstawowej noszącą nazwę Starter X-Brick. Jest to tzw. ekonomiczna konfiguracja w wersji o pojemności 5 TB, z możliwością rozbudowy podczas pracy (bez zakłócania trwających operacji) do pełnej konfiguracji 10TB X-Brick. EMC oferuje też wersję 3.0 oprogramowania zarządzającego tymi macierzami, które wspiera usługi przetwarzania danych w trybie inline, dzięki czemu czas dostępu do nich jest bardzo krótki.

EMC prezentuje nowe konfiguracje macierzy XtremIO

Kolejna nowość to większe klastry obejmujące nawet sześć macierzy X-Brick z możliwością ich rozbudowy. Macierze XtremIO umożliwiają teraz połączenie do sześciu modułów 20TB X-Brick z 12 aktywnymi kontrolerami. Macierze oferują możliwość tworzenia obrazów stanu, a architektura metadanych przechowywanych w pamięci operacyjnej pozwala ich im tworzyć kompletne, odizolowane od siebie nawzajem środowiska programistyczne i testowe.

Zobacz również:

Klastry XtremIO udostępniające 90 TB użytecznej pojemności pamięci flash mogą teraz oferować do 540 TB pojemności efektywnej przy typowym zredukowaniu ilości danych w stosunku 6:1 (deduplikacja i kompresja w trybie inline). Wspierane jest też nowe szyfrowanie Data at Rest Encryption ([email protected]) w trybie inline. Po zainstalowaniu w chmurach OpenStack, macierz XtremIO będzie mogła być obsługiwana jako blokowa pamięć masowa Cinder (opcja dostępna jeszcze w tym kwartale).

Wszystkie funkcje wersji 2.4 oprogramowania XtremIO (Starter X-Brick, szyfrowanie w trybie inline, obrazy stanu z możliwością zapisu) są dostępne już teraz. Funkcje dodane w wersji 3.0 zostaną udostępnione jeszcze w tym kwartale.


TOP 200