EMC: nowe oprogramowanie do zarządzania danymi

Firma EMC wprowadza nowy produkt do zarządzania pamięcią masową, w którym zawarto technologie trzech firm, przejętych przez koncern w ciągu ostatnich lat.

Oprogramowanie inteligentnego zarządzania informacją o nazwie Infoscape, firma zaprezentowała podczas konferencji użytkowników w Anaheim (Kalifornia).

Infoscape ma organizować niestrukturalizowane pliki w komputerach przedsiębiorstwa, takie jak dokumenty Word, prezentacje PowerPoint czy arkusze kalkulacyjne. Pliki takie organizowane są na podstawie ich zawartości, znaczenia oraz wymagań odnośnie czasu ich przechowywania. Utworzenie takiej organizacyjnej struktury plików ma ułatwiać wyszukiwanie tych dokumentów w razie potrzeby.

Zobacz również:

  • 8 błędów strategii danych, których należy unikać
  • Nowa inicjatywa – HPE Innovation Club
  • Bezpieczeństwo danych coraz większym wyzwaniem

Nowy produkt EMC został opracowany w oparciu o technologie przejęte wraz z trzema firmami zajmującymi się oprogramowaniem zarządzania dokumentami: Legato Systems i Documentum w roku 2003 oraz Smart w roku 2005.

Przejęcia te były częścią strategii EMC zmierzającej do dywersyfikacji w sprzedaży produktów, która do tej pory opierała się przede wszystkim na dostawach sprzętu pamięci masowych. W roku 2005 udział sprzedaży oprogramowania wyniósł już 37 proc. wobec 17 proc. pięć lat temu.

Chociaż Infoscape jest na razie ściśle zintegrowany z systemem operacyjnym Celerra DART (Data Access in Real Time), w połowie roku 2007 będzie także pracował z rodzinami serwerów EMC Clariion i Symmertrix. Infoscape zarządza informacją, a nie pamięciami masowymi, operując na poziomie systemu plików, tak więc może pracować w heterogenicznych środowiskach pamięci masowej.

Inni dostawcy sprzętu, IBM czy Hewlett-Packard, rozważają podobne rozwiązania w zakresie problemu zarządzania plikami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200