EMC kończy oferowanie usługi przetwarzania w chmurze

EMC planuje zamknięcie serwisu Atmos Online, który jest dyskiem sieciowym.

EMC zapowiada, że wkrótce zamknie swoją usługę hostingową i nie gwarantuje, że użytkownikom uda się w przyszłości odzyskać znajdujące się tam dane. W związku z tym firma rekomenduje migrację krytycznych danych z Atmos Online do partnerów, których oferta jest oparta o usługi Atmos.

EMC uruchomiło usługę Atmos Online trochę ponad rok temu, ale według specjalistów serwis nigdy nie odniósł sukcesu. Rzecznik firmy stwierdził, że wielu dostawców usług adaptuje i rozwija technologię EMC Atmos. Mimo to firma zdecydowała się nie ogłaszać powszechnej dostępności usług w wersji produkcyjnej.

Zobacz również:

  • IBM wprowadził do oferty usługę, która integruje jej systemy mainframe z chmurą
  • HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11

Firma skupi się teraz na rozwijaniu Atmos Online jako platformy dla innych dostawców usług i wspieraniu ich.

EMC rozpoczął sprzedaż Atmosa w listopadzie 2008 r. jako oprogramowania dla dostawców usług w chmurze. Według analityków z Enterprise Strategy Group firma rezygnuje z Atmos Online aby nie prowadzić serwisu konkurencyjnego względem jej klientów.

To nie pierwszy raz, gdy EMC próbuje oferować usługi składowania danych. W początkach roku 2000 firma testowała usługę hostingową, jednak nie zdecydowała się na jej wprowadzenie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200