EMC i HP: wymiana technologii

Firmy EMC i Hewlett-Packard podpisały porozumienie o wzajemnym licencjonowaniu niektórych interfejsów programowania (API) związanych z aplikacjami do obsługi pamięci masowej.

Firmy EMC i Hewlett-Packard podpisały porozumienie o wzajemnym licencjonowaniu niektórych interfejsów programowania (API) związanych z aplikacjami do obsługi pamięci masowej. Wymiana technologii ma ułatwić firmom opracowywanie aplikacji do zarządzania pamięcią masową, które obsługują systemy obu producentów.

Zgodnie z umową EMC udzieli licencji na interfejsy programowania funkcji wykrywania i sterowania stosowanych w systemach pamięci masowej EMC Symmetrix oraz EMC CLARiiON. HP natomiast udzieli licencji na interfejsy programowania tych samych funkcji stosowanych w systemach HP StorageWorks Virtual Array (VA) oraz HP StorageWorks XP. Firmy ustalą również zasady wspólnego świadczenia pomocy technicznej dla swoich klientów.

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat

Umowa jest rozszerzeniem porozumienia zawartego wcześniej przez EMC i Compaq, które obejmowało obsługę interfejsu programowania systemów pamięci masowej EMC Symmetrix i EMC CLARiiON, a także rozwiązań Compaq StorageWorks Enterprise Virtual Array oraz StorageWorks Modular Array.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200