EDS otwiera centra BPO w Chinach

Wczoraj przedstawiciele amerykańskiego koncernu EDS ogłosili plany otwarcia co najmniej dwóch centrów outsourcingu w Chinach do 2008 roku. W placówkach znajdzie zatrudnienie około 2 tys. pracowników.

"Chiny są strategicznym rynkiem dla EDS, zarówno w wymiarze regionalnym jak i globalnym" - mówi Ronald Tse rzecznik koncernu. Firma, która niedawno przeniosła swoją regionalną centralę z Australii do Szanghaju, jest w trakcie poszukiwań atrakcyjnych lokalizacji centrów. Tzw. "Global Delivery Centers" będą świadczyć szeroki wachlarz usług od hostingu po outsourcing IT.

Czy otwarcie dwóch dużych centrów w Chinach nie wpłynie jakoś na plany otwarcia przez koncern podobnej placówki w Polsce? "Decyzje co do polskiego centrum jeszcze nie zapadły. Te dwie sprawy nie mają ze sobą nic wspólnego. Zresztą gdy Jeffrey Heller był w Polsce to wiedział o tym, że za dwa tygodnie otworzą podobne centrum w Chinach" - mówi osoba, znająca kulisy niedawnej wizyty Jeffreya Hellera w naszym kraju.

EDS to drugi koncern amerykański który w ostatnich tygodniach podjął decyzję o otwarciu tego typu placówki w Chinach. W marcu br. plany zatrudnienia tysiąca chińskich specjalistów w nowym centrum w Szanghaju ogłosił Unisys.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200