ECA zajmie się konwergencją

Cisco, Intel, IBM i kilka innych firm powołały do życia nową organizację marketingową ECA, która będzie wspierać sieci komputerowe wykorzystujące technologie konwergencji.

Nowa organizacja nosi nazwę Enterprise Communications Association (ECA) i zamierza promować wszystkie technologie, które pozwalają wprowadzać konwergencję (przesyłanie przez jedną sieć pakietową danych różnych typów - głosu, obrazów wideo i danych) do wszystkich środowisk sieciowych.

Problem z sieciami wykorzystującymi różne formy konwergencji polega na tym, że poszczególni dostawcy stosują wycinkowe rozwiązania, oparte bardzo często na firmowych pomysłach. ECA chce, aby sytuacja uległa zmianie i użytkownicy mieli do wyboru wiele rozwiązań, ale takich, które są ze sobą zgodne, czyli spełniają wymagania stawiane przez określone standardy.

Zobacz również:

Oprócz wymienionych powyżej firm w skład ECA wchodzą też takie tuzy jak Siemens Information, Communication Networks czy Ingram Micro Corp. Co ciekawe, wśród członków założycieli nie widać Microsoftu, który w opinii wielu analityków odegra w przyszłości kluczową rolę na tym rynku. Daje się też zauważyć brak takich firm jak Lucent i Nortel Networks, które dołączą być może w przyszłości do ECA.