E-biblioteka dla pasażerów na tajwańskim lotnisku

Nowopowstała e-biblioteka oferuje darmowe korzystanie z tytułów w języku chińskim i angielskim. W specjalnej strefie można czytać książki za pomocą iPada lub czytnika z ekranami w technologii e-atramentu. E-booków nie można pobierać na własne urządzenia.

Międzynarodowy port lotniczy na Tajwanie poinformował, że otworzył pierwszą na świeci e-bibliotekę dla przesiadających się. Oferuje ona 400 e-booków, które mają złagodzić nudę związaną z czekaniem na samolot.

Międzynarodowy port lotniczy Taoyuan, w specjalnej strefie oczekiwania, udostępnia e-booki w języku chińskim i angielskim oraz 2 000 książek papierowych. Elektroniczne książki zgromadzone są na około 30 iPadach i czytnikach z ekranami w technologii e-atramentu. Książek nie można pobierać na własne urządzenia.

E-bibliotek jest pomysłem prezydenta Tajwanu Ma Ying-jeou, a zarządzana jest przez sklep wolnocłowy. Sklep współpracował ze sponsorowanym przez rząd instytutem ds. przemysłu informatycznego, a projekt kosztował ponad 100 tys. dolarów.

Sklep nie był w stanie odpowiedzieć, ile osób do tej pory skorzystało z e-booków, w otwartej w zeszłym tygodniu bibliotece. Port lotniczy obsługuje do 17 mln pasażerów rocznie.

Dostępność e-booków na świecie rośnie, a w najbliższym roku przewidywany jest duży wzrost ich sprzedaży.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200