Dziesięć tysięcy aplikacji w BlackBerry App World

Sieciowe sklepy handlujące aplikacjami na telefony komórkowe, rozwijają się w zawrotnym tempie. Wiadomości o nich najczęściej dotycząc Apple App Store i Android Market, a tymczasem okazuje się, że i BlackBerry App World ma sporo do zaoferowania.

10 tys. aplikacji w sklepie Research in Motion

Zobacz także

Firma Research In Motion pochwaliła się na swoim Twitterze interesującymi danymi. Jej przedstawiciele policzyli, że w sklepie Blackberry App World można już znaleźć dziesięć tysięcy aplikacji. I choć przy konkurencji - Android Marker, Apple App Store - liczba ta nie robi wielkiego wrażenia, to twórcom BlackBerry trzeba oczywiście pogratulować sukcesu.

Sklep RIM ma jednak długą drogę do przebycia, jeśli jego twórcy myślą o podjęciu walki z konkurencją. Według nieoficjalnych informacji, w sieciowym sklepie Apple czeka na nas około 250 tys. aplikacji. Android Market oferuje ich - według różnych źródeł - od siedemdziesięciu do stu tysięcy. Czy w najbliższej przyszłości w BlackBerry App World także znajdziemy tyle aplikacji? Nawet jego twórcy nie znają odpowiedzi na to pytanie. Zdradzili oni jedynie, że ich App World wciąż się rozwija.

Zobacz również:

  • BlackBerry dzięki cyberbezpieczeństu z zyskiem po Q1 2023
  • Takim aplikacjom dodawanym do Google Play będzie towarzyszyć dodatkowe oznaczenie
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200