Dzień Ochrony Danych w Warszawie i Brukseli

VIII Dzień Ochrony Danych Osobowych jest okazją do przypomnienia Konwencji 108 Rady Europy, a także do zastanowienia się, jak najlepiej chronić dane obywateli zarówno na terenie naszego kraju, jak i w kontekście międzynarodowym.

Już 21 stycznia w Brukseli Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych dr Wojciech Rafał Wiewiórowski zaprosił do dyskusji posłów do Parlamentu Europejskiego i dziennikarzy. Rozmawiano m.in. innymi o przetwarzaniu danych osobowych Europejczyków przez firmy i administrację USA, reformie unijnych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych w kontekście programu PRISM oraz rosnących zastrzeżeń do przetwarzania danych osobowych Europejczyków przez firmy amerykańskie.

Tydzień później – 28 stycznia w Warszawie w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych będzie można poradzić się prawników i otrzymać materiały edukacyjne. Podczas konferencji „Prywatność w cyfrowym świecie eksperci będą dyskutowali m.in. na temat granic personalizacji w świecie Big Data i zagadnień prywatności użytkowników aplikacji mobilnych.

Obchody Dnia Ochrony Danych Osobowych odbywają się pod patronatem Computerword.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200