Dzień Bezpiecznego Internetu

8 lutego, czyli dziś właśnie w 25 krajach obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Jest on inicjatywą Komisji Europejskiej, która ma na celu zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu
Od stycznia 2005 w Polsce realizowany jest Safer Internet Action Plan (SIAP) - program unijny, w ramach którego ustanowiono Dzień Bezpiecznego Internetu. Polska przystąpiła do niego jako pierwszy kraj spośród nowych członków Unii Europejskiej.

Program SIAP realizowany jest w Polsce przez Fundację Dzieci Niczyje, NASK, operatora telekomunikacyjnego i twórcę portalu Polska.pl.

Zobacz również:

  • Menadżer haseł - jaki program warto wybrać i na co zwrócić uwagę
Dzień Bezpiecznego Internetu
Organizatorzy dzisiejszego dnia stworzyli serwis internetowyhttp://www.saferinternetday.pl , w którym publikowane są informacje o przebiegu dnia, materiały przydatne do wykorzystania na zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w Internecie czy lista inicjatyw realizowanych w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu.

Nad Dniem Bezpiecznego Internetu patronat objął Minister Nauki i Informatyzacji, prof. Michał Kleiber. Partnerami są PBI, Gemius, Stat.pl, Rzecznik Praw Dziecka i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200