Dzięki tym narzędziom, systemy IT mogą być lepiej chronione

Microsoft zaprojektował dwie nowe usługi przeznaczone dla informatyków zajmujących się bezpieczeństwem systemów IT, które ułatwiają im znakomicie to zadanie. Jest to możliwe dzięki temu, że usługi potrafią badać i analizować systemy IT w podobny sposób, jak robi to haker.

Grafika: Microsoft

Nowe usługi mają na bieżąco dostęp do blisko 43 bln sygnałów bezpieczeństwa generowanych każdego dnia przez rozmieszczone na całym świecie czujniki bezpieczeństwa należące do Microsoftu. Mają one również wgląd do danych wymienianych między firmowym centrum Microsoft Threat Intelligence Center (w skrócie MSTIC) i zespołem badawczym Microsoft 365 Defender.

Dzięki temu iż Microsoft skanuje cały czas internet, usługi pomagają zrozumieć firmom w jaki sposób co prezentują swoim aktualnym i potencjalnym klientom i dają osobom odpowiedzialnym za zapewnienie takim treściom bezpieczeństwo wgląd w to, jak są one postrzegane przez potencjalnego hakera. Pełnią więc rolę specyficznego roboczego warsztatu, dzięki któremu administrator może likwidować w porę te miejsca, przez które haker może się włamać do systemu.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200