Dzięki temu narzędziu użytkownicy Facebooka będą mogli wreszcie zarządzać dotyczącymi ich, wrażliwymi informacjami

Wygląda na to, że Facebook pozwoli wreszcie użytkownikom jak to określono ”odłączać” zamieszczane na jego stronach informacje dotyczące ich internetowej aktywności online, które zostały mu udostępnione przez inne witryny.

Będzie to możliwe dzięki zapowiedzianemu przedwczoraj nowemu narzędziu, które nosi nazwę „Off-Facebook Activity" (co można przetłumaczyć jako „Moja aktywność poza Facebookiem”).

Narzędzie to daje po raz pierwszy użytkownikowi możliwość kontrolowania, jak ta największa na świecie sieć społecznościowa ma postępować z pozyskanymi z internetu informacjami, które dotyczą jego osoby.

Zobacz również:

Funkcja „Off-Facebook Activity" pojawia się po dwóch latach kolejnych skandali związanych z tym, jak Facebook traktuje i kontroluje wrażliwe dane udostępnione mu przez jego użytkowników. Wydaje się, że czarę goryczy przelał tu skandal związany z firmą Cambridge Analytica. Unaocznił on wszystkim, że Facebook nie zapewnia wrażliwym danym zawierającym informacje o jego użytkownikach należytej ochrony. Wiadomość o pojawieniu się funkcji „Off-Facebook Activity", można więc spuentować powiedzeniem „lepiej późno niż wcale”.

Szerokie grono użytkowników Facebooka będzie jednak musiało trochę poczekać, zanim funkcja „Off-Facebook Activity" zostanie im udostępniona. Facebook zdecydował bowiem, że w pierwszym etapie będą z niej mogli korzystać osoby zamieszkujące trzy kraje: Koreę Południową, Irlandie i Hiszpanię. Kolejne kraje mają być dodawane do tej listy sukcesywnie w najbliższych miesiącach.


TOP 200