Dzięki temu laboratorium firmy mogą zdalnie testować sieci 5G

Firma HPE ogłosiła w zeszłym tygodniu, że oddaje do użytku rozwiązanie HPE 5G Lab. Jak sama nazwa na to wskazuje, jest to środowisko w którym firmy mogą testować i weryfikować własne projekty bazujące na technologii 5G, jak również sprawdzać czy są one zgodne z podobnymi rozwiązaniami oferowanymi przez inne firmy.

5G

Laboratorium zbudowano na bazie produktów 5G znajdujących się w ofercie HPE. HPE 5G Lab znajduje się w USA (w Fort Collins; stan Kolorado) i z jego usług mogą korzystać firmy funkcjonujące w dowolnym kraju na całym świecie, ponieważ wszystkie testy można prowadzić w trybie zdalnego dostępu. dostępne dla klientów na całym świecie za pośrednictwem zdalnego dostępu.

Zaletą rozwiązania jest to, że korzystające z niego firmy mogą liczyć na fachową pomoc oferowaną w trybie online przez wykwalifikowaną kadrę techniczną zarządzającą laboratorium.

Zobacz również:

  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie
  • Amerykanie opóźniają wdrożenie 5G z powodu obaw linii lotniczych

Uruchamiając laboratorium HPE miało świadomość tego, że otwarte standardy 5G pozwalają firmom telekomunikacyjnym budować sieci 5G bazujące na sprzęcie i oprogramowaniu oferowanym przez różnych dostawców. Stąd potrzeba zbudowania środowiska, które sprawdzi czy teoretyczne założenia sprawdzają się w praktyce i różne rozwiązania 5G są kompatybilne i mogą ze sobą bez przeszkód współpracować.

Sercem laboratorium jest HPE 5G Core Stack - otwarty stos oprogramowania telekomunikacyjnego, który służy do testowania funkcji sieciowych 5G oferowanych przez różnych dostawców.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200