Dzięki tej umowie na polski rynek trafią nowoczesne urządzenia do magazynowania energii elektrycznej

Skeleton Technologies (firma specjalizująca się w produkcji dużych kondensatorów używanych do magazynowania energii) podpisała kilka dni temu z polską spółką ZPUE list intencyjny przewidujący, że Skeleton dostarczy na nasz rynek wysoce skomputeryzowane rozwiązania przeznaczone dla kolei.

Grafika: Skeleton

Skeleton ma trzy lokalizacje. Dwie z nich znajdują się w Saksonii (gdzie kondensatory są produkowane i rozwijane) oraz w Tallinie (stolica Estonii). Firma powstała w 2009 roku i zatrudnia obecnie prawie 300 osób.

ZPUE to polski producent urządzeń elektrycznych do dystrybucji energii elektrycznej. Umowa przewiduje, że Skeleton dostarczy polskiej stronie w latach 2023 do 2025 kolejowe systemu do magazynowania energii o mocy200 MW. Są to systemy, dzięki którym pociągi mogą przechwytywać i magazynować energię elektryczną podczas hamowania, a następnie używać jej do ruszania i zwiększania szybkości.

Zobacz również:

  • iPhone 15 z baterią odporniejszą na zużycie

Michał Wypychewicz (Prezes Zarządu ZPUE S.A.) powiedział w wydanym z tej okazji oświadczeniu, że szczerze wierzy iż nowoczesna energetyka musi obejmować odpowiednio dostosowaną infrastrukturę magazynowania energii. Skeleton w komunikacie prasowym zapowiedział natomiast, że dostarczy stronie polskiej również urządzenia o mocy 160 MW.

Z kolei Tony Moberg (Dyrektor Sprzedaży w firmie Skeleton) powiedział, że jego firma jest dobrze przygotowana na to, aby pomóc Polsce osiągnąć cele klimatyczne. I dodaje, „Współpraca z polskim liderem, takim jak ZPUE, była dla nas oczywista, ponieważ nasze dwie firmy łączy innowacyjny sposób myślenia i chęć integracji. Podjęcie tych kolejnych kroków razem sprawi, że oboje będziemy silniejsi i zwiększymy obecność firmy na polskim rynku”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200