Dzięki tej platformie z usług analityki AI będzie mogło korzystać coraz więcej firm

To nowość, dzięki której z analityki wykorzystującej sztuczną inteligencję będą mogły korzystać nie tylko duże korporacje, ale również średnie i nawet małe firmy. Stanie się to za sprawą firm SAS oraz Microsoft, które udostępniły funkcjonującą w chmurze Microsoft Azure Marketplace platformę analityczną SAS Viya w modelu pay-as-you-go.

Grafika: Jack Moreh/freerangestock

Platforma zapewnia dostęp do funkcji analitycznych związanych z eksploracją danych, uczeniem maszynowym i wdrażaniem modeli. Oferuje też pakiet szkoleń i samouczków, który umożliwia użytkownikom szybkie wdrożenie do pracy z narzędziem.

Przyjęty model pay-as-you-go oznacza, że użytkownik usługi płaci tylko za jej realne wykorzystanie. Została ona zaprojektowana w taki sposób, aby dać możliwość samodzielnego przeprowadzania analiz różnym grupom użytkowników w organizacji. Dzięki dostępności SAS Viya na Microsoft Azure, użytkownicy będą mieli dostęp do pełnego zestawu narzędzi, który obejmuje SAS Visual Analytics, SAS Visual Statistics, SAS Visual Data Mining and Machine Learning oraz SAS Model Manager.

Zobacz również:

  • Cisco przejmuje Splunk
  • Usługa Threads będzie wkrótce dostępna w wersji webowej
  • 5 praktycznych powodów, dla których warto wdrożyć Zero Trust

Z platformy korzystają analitycy biznesowi, eksperci data science, użytkownicy biznesowi oraz kadra zarządzająca. Viya przydaje się w codziennej pracy organizacjom ze wszystkich branż. Oferuje ona przy tym zarówno opcję programowania, jak i modele low-code oraz no-code - wszystko w jednym interfejsie wizualnym, aby pozwolić użytkownikom o każdym poziomie umiejętności korzystać z rozbudowanych algorytmów sztucznej inteligencji. SAS Viya obsługuje także języki open source, np. Python i R, w związku z czym eksperci data science mogą kodować z użyciem preferowanych przez siebie języków i technik.

Źródło: proscience

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200