Dzięki tej nowej opcji, Cortana wkracza śmielej do świata biznesu

Microsoft dodaje do wirtualnego, głosowego asystenta Cortana – zaprojektowanego swego czasu z myślą i indywidualnych użytkownikach – kolejne funkcjonalności, dzięki którym może on również z powodzeniem wspierać biznes. Tym razem chodzi o nową opcję noszącą nieco przydługą nazwę Play My Emails in Outlook for iOS.

Jak sama nazwa nowej opcji na to wskazuje, asystent może obecnie odczytywać użytkownikom wiadomości e-mail i co ważne zarządzać pocztą (chodzi o aplikację Outlook uruchomioną na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego iOS), wsłuchując się w wydawane mu głosem polecenia. Jest to szczególnie przydatna opcja wtedy gdy użytkownik podróżuje i ma zajęte ręce.

Cortana zaczyna zawsze swoją pracę od podania liczby nowych wiadomości e-mail odebranych w ciągu ostatnich np. 24 godzin, informując od razu użytkownika ile czasu powinien przeznaczyć na ich odczytanie. przeczytanie. Komunikując się z aplikacją Kalendarz, zagnieżdżona w asystencie technologia sztucznej inteligencji analizuje też dziennik zaplanowanych i potrafi wychwytywać wszystkie zachodzące na bieżąco zmiany i potencjalne konflikty, informując o nich razu użytkownika.

Zobacz również:

  • Projektowanie zorientowane na użytkownika - Polska powyżej europejskiej średniej
  • Windows żegna się z Cortaną
  • Microsoft zapowiada nową linię małych modeli językowych AI

Oprócz odczytywania wiadomości, Cortana dostarcza też użytkownikowi szereg dodatkowych informacji. Informuje go np. jak długo dana wiadomość znajduje się w skrzynce odbiorczej, podaje dane identyfikujące nadawcę i potrafi powiedzieć czy wiadomości towarzyszy załącznik, czy znajdują się w niej linki albo osadzone pliki.

Microsoft podkreśla, że korzystanie z opcji Play My E-mail nie sprawdza się do odczytywania na głos wiadomości, ale przypomina realną rozmowę ze wspierającym sztuczną inteligencję osobistym asystentem. Użytkownik może w każdym momencie powiedzieć Hey, Cortana”, a ten przestanie odczytywać bieżącą wiadomość i będzie czekać na kolejne głosowe polecenie, np. zadanie usunięcia ze skrzynki odbiorczej tej wiadomości. Wszystko to sprawia, że Cortana krok po kroku wkracza śmielej do świata biznesu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200