Dzięki AI, każdy może w prosty sposób stworzyć logo swojej firmy

Generatywna sztuczna inteligencja potrafi pisać kod aplikacji, redagować listy oraz tworzyć grafikę, w tym doskonałej jakości loga firm. Do wyboru są tutaj zarówno płatne narzędzia tego typu, oferujące szeroką gamę możliwości, jak również proste, ale mające tę zaletę iż bezpłatne, narzędzia.

Grafika: Jack-Moreh/freerangestock

W zależności od naszych wymagań i doświadczenia w tworzeniu grafiki (bardzo przydatne jest tutaj znajomość takich programów, jak Photoshop czy Corel Draw) możemy wybrać jedno z takich ogólnodostępnych narzędzi. Może to być jedno z najprostszych w użyciu tego typu narzędzi, jakie są obecnie dostępne w internecie: Bing Image Creator. Pozwala ono tworzyć stosunkowo proste loga.

Aby to zrobić należy posiadać konto Microsoftu i zalogować się do niego. Logotypy można też tworzyć za pomocą bota Bing, wbudowanego w przeglądarkę Edge. Zaprojektowana przez Microsoft sztuczna inteligencja, która tworzy obrazy bazuje na technologii DALL-E. Po otworzeniu tej witryny, która jest dostępna z interfejsem w wersji polskiej - wystarczy klikną opcję „Dołącz i twórz” .

Zobacz również:

  • Google łata 50 luk systemu Android
  • Android ma nowe logo 3D
  • Meta ulega presji europejskich regulatorów

A oto lista wymieniająca inne tego typu narzędzia. Są to zarówno bezpłatne, jak i płatne (ale niektóre z możliwością przetestowania) narzędzia: Craiyon, DALL-E 2 by OpenAI, DreamStudio by Stability AI, Dream by WOMBO i Midjourney.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200