Dzięki 5G bezpieczniej w kopalniach

Ericsson wprowadzi pilotażowy projekt wykorzystujący technologię 5G w komunikacji i zdalnym sterowaniu działaniami. Projekt, prowadzony we współpracy z kilkoma szwedzkimi firmami, ma na celu poprawę wydajności i bezpieczeństwa w szwedzkim przemyśle górniczym.

Projekt pod nazwą Pilot for Industrial Mobile Communication in Mining został podjęty w ramach programu 5G for Sweden. W początkowej fazie projektu, system 5G, składający się z nowych i istniejących technologii, zostanie wykorzystany do zdalnego sterowania ciężarówki Volvo służącej do transportu rudy w kopalni eksploatowanej przez Boliden.

Wykorzystując technologię 5G, która jest w stanie odpowiedzieć na wysokie wymagania tego przemysłu w zakresie czasu oczekiwania i niezawodności, można zwiększyć bezpieczeństwo pracowników kopalni. Program zainicjuje badania, które mogą być prowadzone w wielu branżach przemysłu, pomóc w tworzeniu nowych projektów na uczelniach i w instytutach badawczych, oraz kilka pilotaży przemysłowych dotyczących potencjalnych rozwiązań 5G.

Zobacz również:

  • Apple ostrzega przed szpiegowskim oprogramowaniem działającym podobnie jak Pegasus
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200