Dystrybucja mięsa, wędlin i drobiu z pomocą SAP B1

Firma Supremis poinformowała o podpisaniu kontraktu na wdrożenie systemu SAP Business One w spółkach Grupy Bruno Tassi. System zastąpi rozwiązania firm takich jak Comarch, Sage i Raks. Z oprogramowania niemieckiego producenta ma korzystać ponad setka użytkowników.

Standardowa funkcjonalność systemu SAP Business One w sześciu spółkach Grupy Bruno Tassi obejmie przede wszystkim obszary sprzedaży, dystrybucji księgowości i zarządzania gospodarką magazynową. Projekt wdrożeniowy zakłada również m.in. wdrożenie zintegrowanych z terminalami wagowymi i czytnikami kodów kreskowych funkcjonalności związanych z logistyką oraz funkcje dotyczące wymiany dokumentów handlowych i zarządzania flotą aut. Ostatnia ze wspomnianych funkcjonalności będzie realizowana przy pomocy autorskiego rozwiązania firmy Supremis. Aplikacja ma usprawnić zarządzanie flotą 350 samochodów chłodniczych m.in. w zakresie ewidencji przebiegów i przeglądów oraz rozliczania kosztów paliwa. Dodatkowo uruchomiona zostanie funkcjonalność związana z zarządzaniem relacjami z klientami.

Grupa Bruno Tassi to obecnie największy ogólnopolski dystrybutor mięsa, wędlin i drobiu. Za pośrednictwem swoich spółek firma kontroluje sieć 25 hurtowni na terenie całego kraju. Z opublikowanej informacji wynika, że kierownictwo firmy o dość rozproszonej strukturze organizacyjnej zdecydowało się na wdrożenie nowego systemu klasy ERP m.in. ze względu na konieczność integracji informacji o działaniach realizowanych przez poszczególne spółki. "W oddziałach do tej pory wspierały nas nie zintegrowane z sobą oprogramowania dla firm: Symfonia, Raks, CDN OPT!MA. Chcąc nadal prężnie rozwijać działalność i podnosić standard współpracy, zdecydowaliśmy się na unifikację i wdrożenie jednego, zintegrowanego systemu dedykowanemu małym i średnim przedsiębiorstwom" - mówi Filip Dworakowski, prezes zarządu Bruno Tassi.

Projekt wdrożenia SAP Business One we wszystkich oddziałach Grupy ma zostać zakończony w ciągu pół roku. Wartości transakcji nie ujawniono.

W ERPStandard.pl przeczytasz także:

SEWIK Zakopane z systemem Kom-Net od ABG

Przedłużone wdrożenie systemu ERP w Pelikan Polska

Oracle Enterprise Manager będzie bardziej samodzielny

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200