Dyskusja o pożytkach z komputeryzacji

Na XIV Ogólnopolskim Forum Teleinformatyki będą się toczyć dyskusje m.in. na temat oczekiwań zarządów firm wobec teleinformatyki.

Na XIV Ogólnopolskim Forum Teleinformatyki będą się toczyć dyskusje m.in. na temat oczekiwań zarządów firm wobec teleinformatyki.

Literówki w oficjalnych dziennikach ustaw to tzw. błędy komputerowe. Wydłużona obsługa interesantów na poczcie to również sprawka "tych przeklętych maszyn". Także za sprawą komputeryzacji nie wiemy, ile mamy uzbieranych pieniędzy na fundusz emerytalny w ZUS. Nieśmiały głos specjalistów od zarządzania i informatyki, że informatyzując bałagan, otrzymuje się bałagan do potęgi, ale wyposażony w komputery, wciąż nie dociera do szefów wielu firm.

Mit nowoczesnej firmy

<b>SŁAWOMIR KULĄGOWSKI</b>, PrzewodniczĄcy XIV Ogólnopolskiego Forum Teleinformatyki

<b>SŁAWOMIR KULĄGOWSKI</b>, PrzewodniczĄcy XIV Ogólnopolskiego Forum Teleinformatyki

"Zależy nam, aby uczestnicy forum spróbowali odpowiedzieć na pytanie, czy współczesne przedsiębiorstwa mogą funkcjonować bez informatyki, ale nie traktowanej jako element wyposażenia biura w gustowne pudełka, lecz jako nieodzowne narzędzie strategiczne, bez którego nie mogą powstawać konkurencyjne produkty" - mówi Sławomir Kulągowski, przewodniczący XIV Ogólnopolskiego Forum Teleinformatyki.

Jego zdaniem, wciąż jest zbyt mało firm, w których bezpośrednio za informatykę odpowiadałby członek zarządu. Chwalebnym przykładem ostatnich miesięcy jest wybór Mirosława Bielickiego, dotychczasowego dyrektora ds. informatyki w Polkomtelu, operatorze sieci Plus GSM, na członka zarządu tej firmy.

Aby przekonać się, jakie są oczekiwania zarządu firmy wobec teleinformatyki, czy stosowanie rozwiązań informatycznych jest rzeczywistą miarą nowoczesności firmy, Sławomir Kulągowski podczas tegorocznego forum zachęca do debaty. Udział w niej zapowiedzieli: Jacek Zawiślak, członek zarządu odpowiadający za pion IT w Polskiej Telefonii Cyfrowej (Era); Józef Piskorz, członek zarządu PZU SA; Jarosław Łaciński, dyrektor ds. regulacji i interkonektu w Energis Polska, oraz Paweł Rzepka, doradca prezesa Kulczyk Holdings SA.

Z punktu widzenia klientów firm IT, ciekawie zapowiada się dyskusja podsumowująca obrady pt. "Czy firmy teleinformatyczne biorą na siebie odpowiedzialność za działanie wdrażanego systemu i w jakim zakresie?".

Wierzba nad Śniardwami

"Chcemy, aby uczestnikami forum byli nie tylko przedstawiciele branży, ale również ich klienci" - mówi Sławomir Kulągowski. Początkowo konferencja gromadziła przedstawicieli firm zainteresowanych administracją publiczną. Forum było okazją do wymiany poglądów ze stroną rządową o potrzebach poszczególnych ministerstw w zakresie informatyki. "Kontrakty rządowe długo były siłą napędową sektora IT" - twierdzi Sławomir Kulągowski. "Teraz przyszedł czas, abyśmy dyskutowali zarówno o polityce rządu wobec rynku IT - tutaj cenny będzie udział wiceministra Krzysztofa Hellera - jak i o tym, czy projekty informatyczne wspierają realizację strategii firmy" - dodaje.

Na tegoroczne forum przyjadą prezesi i wiceprezesi najbardziej prężnych firm IT. Jego organizatorzy dążą do tego, aby w forum uczestniczyło tyle samo przedstawicieli branży co i użytkowników.

<hr size="1" noshade>Patronat nad XIV Ogólnopolskim Forum Teleinformatyki objął tygodnik Computerworld. Odbędzie się ono 23-24 maja br. w Domu Pracy Twórczej PAN w Wierzbie nad jeziorami Bełdan i Śniardwy. Więcej informacji o forum pod adresem: www.cpi.org.pl.


TOP 200