Dyski SATA mają nowego sprzymierzeńca

Ponad 20 firm utworzyło 20 września organizację Serial ATA International Organization (SATA-IO), która będzie wspierać inicjatywy zmierzające do dalszego rozwoju technologii SATA.

SATA-IO będzie korzystać z doświadczeń poprzednich organizacji - SATA 1.0 oraz SATA II. Transformacja grupy roboczej w formalną organizację handlową, jaką jest SATA-IO, świadczy o długoterminowym zaangażowaniu firm członkowskich w rozwój technologii i specyfikacji SATA.

SATA-IO planuje poszerzenie grona członków o dostawców optycznych pamięci masowych, a także producentów kontrolerów i twardych dysków, jak również projektantów innych technologii komputerowych. Korzyści płynące z członkostwa to szybki dostęp do wstępnych specyfikacji (możliwy tylko dla członków grupy), darmowe kopie ostatecznych wersji opublikowanych dokumentów SATA-IO, licencje na nowe technologie tworzone pod nadzorem SATA-IO, możliwość korzystania z laboratoriów organizacji oraz pozwolenie na wykorzystanie logo SATA.

Zobacz również:

  • Przenośne dyski w końcu przebiły 5 TB pojemności. WD wprowadza My Passport Ultra
  • Dzięki temu standardowi będziemy wiedzieć, że śledzi nas jakieś obce urządzenie Bluetooth

SATA-IO jest zarządzana przez radę dyrektorów pochodzących z firm tworzących Serial ATA II Working Group. W jej skład wchodzą przedstawiciele firm Dell, Intel, Maxtor, Seagate Technology oraz Vitesse.

Dodatkowe informacje o SATA-IO można znaleźć tutaj.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200