Dyski Hitachi w produktach HP

HP informuje, że będzie instalować w swoich serwerach i stacjach pamięci masowej dyski twarde 300 GB produkowane przez Hitachi Global Storage Technologies. Będą to dyski wyposażone w interfejs Fibre Channel.

HP zapowiada, że już w październiku w jej ofercie pojawią się stacje pamięci masowej EVA (Enterprise Virtual Array) wyposażone w dyski Hitachi Ultrastar 10K300 zawierające interfejs Fibre Channel. Dyski Ultrastar 10K300 (ale produkowane w wersji z interfejsem SCSI) są już instalowane w serwerach ProLiant i macierzach MSA (Modular Smart Array). Po zainstalowaniu w stacjach pamięci masowej EVA nowych dysków Hitachi 300 GB dysponujących interfejsem FC, ich pojemność wzrośnie dwukrotnie, do 70 TB.

Firma Hitachi wprowadziła do swojej oferty dyski Ultrastar 10K300 w lutym 2004 r. Głównymi konkurentami tych dysków są podobne rozwiązania oferowane przez firmy Seagate i Maxtor.

Zobacz również:

  • HP naprawia błąd dotyczący kilku serii swoich komputerów
  • MHDD wystawi diagnozę dla dysku
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200