Dysk do ciężkiej pracy

Seagate wprowadził do oferty nowy 2,5-calowy twardy dysk EE25.2 o wzmocnionej konstrukcji. Napęd na być przeznaczony do zastosowań m.in. w takich dziedzinach jak aeronautyka, przemysł, branża samochodowa i morska.

To już druga generacja napędów z rodziny EE25. Dyski o średnicy 2,5-cala oferują do 80 GB pojemności, a do systemów IT podłączane są przez interfejs SATA. Zostały przygotowane do pracy w najmniej sprzyjających warunkach, pozwalając na przechowywanie i korzystanie z danych w dowolnym miejscu na ziemi lub ponad nią.

Napędy EE25.2 są w stanie pracować bez przerwy w przedziale temperatur od -30 do +85 stopni Celsjusza, także na bardzo dużych wysokościach (producent wskazuje 5 tys. m. n.p.m., ale poprzedni model EE25.1 sprawdził się także podczas wielu wypraw w Himalaje). Dyski wytrzymują wibracje i wstrząśnienia do 150G przez 11 milisekund, a także zostały przetestowane na okoliczność ciągłej pracy w warunkach 90 procentowej wilgotności (zawierają 30% więcej materiałów absorbujących od swoich poprzedników).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200