Dyrektor wykonawczy 3Com rezygnuje ze stanowiska

Eric Benhamou, który kierował firmą przez dziesięć lat, nadal jednak pozostanie przewodniczącym jej rady nadzorczej.

Eric Benhamou, dyrektor wykonawczy 3Com, który kierował firmą przez dziesięć lat, rezygnuje z pełnionej funkcji. Pozostanie jednak przewodniczącym rady nadzorczej firmy.

Zapowiedź rezygnacji, która ma wejść w życie z początkiem przyszłego roku, pojawiła się w pół roku po tym, jak 3Com podjął kroki restrukturyzacyjne, mające poprawić kondycję finansową firmy.

Nowym dyrektorem wykonawczym 3Com zostanie Bruce Claflin, zwerbowany przez E. Benhamou w 1998 r. na stanowisko dyrektora ds. operacyjnych i prezesa firmy. Swoje nowe obowiązki obejmie on 1 stycznia.

E. Benhamou na dorocznym zjeździe akcjonariuszy firmy stwierdził, że nadszedł dla niego czas na odejście. "Uważam, że jest to w najlepszym interesie firmy i jego przywódcy, aby nastąpiło automatyczne odmłodzenie. Pełnienie funkcji dyrektora wykonawczego w 3Com przez 10 lat było dla mnie zaszczytem - to długi czas jak dla tej branży" - stwierdził E. Benhamou.

Nowy dyrektor wykonawczy dotychczas zajmował się w firmie działaniami na rynkach międzynarodowych, w tym nadzorował działy produktowe, usługowe oraz sprzedaży i marketingu. Wcześniej pracował w Digital Equipment i IBM.

***

Dobre wyniki Palm, słabe 3Com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200