Dyrektor ds. IT rzadziej zmienia pracę

Z analiz przeprowadzonych przez amerykańskie Stowarzyszenie na rzecz Zarządzania Informacją wynika, że statystyczny CIO pracuje w jednej firmie sześć lat.

Eksperci podkreślają, że okres ten wydłuża się. Spada także rotacja na niższych szczeblach organizacji IT w firmach. W minionym roku rotacja kadr w zespołach IT sięgnęła 5,2%. To nieznacznie mniej niż średnia z ostatnich siedmiu lat. Aż w 66% analizowanych firm zanotowano wzrost średniego wynagrodzenia w dziale IT. Tylko w 10% firm obniżono pensje pracowników IT.

Badanie przeprowadzono na grupie 195 dużych i średnich firm. Większość ankietowanych reprezentowała firmy amerykańskie. Wzrostu budżetu na IT w 2013 r. spodziewa się 46% badanych. Pozostała grupa uważa, że w 2013 r. wydatki na IT będą mniejsze lub zbliżone do tych z roku bieżącego. Rosnąć ma również skala inwestycji w rozwiązania cloud computing.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200