Dynamic Island trafia na smartfony z Androidem

Deweloperzy podpatrzyli najnowsze rozwiązanie z iPhone'a 14 Pro i oferują je na wybranych smartfonach z Androidem dzięki dedykowanej aplikacji.

W piątek - 16 września 2022 roku - na rynek trafiły pierwsze smartfony Apple z Dynamic Island - dynamiczną wyspą będącą połączeniem fizycznych wycięć w ekranie wraz z oprogramowaniem, które pozwala na wykorzystanie "wyspy" do nowego rodzaju integracji z użytkownikiem.

dynamicSpot
Źródło: play.google.com

dynamicSpot

Źródło: play.google.com

Chwili po debiucie rynkowym Dynamic Island chińscy producenci elektroniki - Xiaomi oraz Realme otwarcie zaczęli dyskutować z użytkownikami na temat wdrożenia Dynamic Island w swoich urządzeniach.

Zobacz również:

  • Rozwój Face ID w ekranie wolniejszy, niż zakładano
  • Mimo wysokiej ceny iPhone 14 Plus popularniejszy od 13 mini

Aktualnie posiadając smartfon z Androidem z aparatem przednim umieszczonym w ekranie nie trzeba już czekać na debiut nowych modeli ze sprzętową implementacją odpowiednika Dynamic Island. Wystarczy nowa aplikacji dynamicSpot, która zadebiutowała właśnie na urządzenia z Androidem.

Aplikacja zaprojektowana przez dewelopera Jawomo pozwala skorzystać z funkcjonalności Dynamic Island na smartfonach z Androidem. Oprogramowanie pozwala zmienić sposób wyświetlania informacji i powiadomień. Po dotknięciu powiadomienia wyświetla się ono wokoło aparatu przedniego umieszczonego w ekranie naszego smartfona.

Program nie posiada wszystkich funkcji rozwiązania Dynamic Island, które łączy możliwości sprzętowe z oprogramowaniem. Pozwala za to dostosować rozmiar i pozycję samej wyspy wyświetlanej na ekranie.

Oprogramowanie jest już dostępne w Google Play Store. Aplikację można pobrać bezpłatnie, ale aby wykorzystać wszystkie funkcjonalności należy zdecydować się na wykupienie dodatkowych opcji bezpośrednio w programie dynamicSpot.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200