Dwuletnie flagowce Samsunga z problemami po aktualizacji

Posiadacze modeli Galaxy S21 Ultra skarżą się na problemy z ekranami po aktualizacji z maja 2023 roku.

Flagowe modele Samsunga z 2021 roku były jedynymi z najbardziej innowacyjnych telefonów swoich czasów. W Galaxy S21 Ultra zintegrowano m. in. 108 MP aparat który był wtedy nowinkom technologicznym. Wprowadzeniu Galaxy S21 na rynek towarzyszyły drobne wpadki jakościowe m. innymi związane z problemami z aparatami w Galaxy S21 Ultra oraz problemami sprzętowymi Galaxy S21+.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Źródło: samsung.com

Samsung Galaxy S21 Ultra

Źródło: samsung.com

Samsung rozwiązał usterki związane ze swoimi modelami z 2021 roku z wykorzystaniem aktualizacji oprogramowania układowego. Niestety posiadacze Galaxy S21 Ultra raportują problemy z wyświetlaczami swoich smartfonów po aktualizacji ostatniej aktualizacji oprogramowania układowego z maja 2023 roku.

Zobacz również:

  • Samsung Electronics stoi w obliczu pierwszego strajku pracowników w swojej 55-letniej historii
  • Galaxy AI trafi nawet na 3 letnie flagowce Samsunga

Oprogramowanie z maja 2023 roku wprowadza poprawki zabezpieczeń datowane na 1 maja 2023 roku. Dodatkowo Samsung informuje o wprowadzeniu optymalizacji mających wpływ na działanie urządzeń.

Część użytkowników informuje o problemach z wyświetlaczami w modelach Galaxy S21 Ultra z najnowszym oprogramowaniem. Na wyświetlaczu pojawiają się pionowe pasy pikseli w jednolitym kolorze.

Wcześniej użytkownicy Galaxy S21 Ultra zgłaszali pojawienie się zielonych pionowych linii po aktualizacji oprogramowania. Te powtarzające się problemy zdecydowanie sugerują korelację między aktualizacjami oprogramowania a występowaniem różowych lub zielonych linii na wyświetlaczu.

Podobne problemy napotykali w przeszłości użytkownicy serii Galaxy S20. Po licznych skargach Samsung zaoferował bezpłatną wymianę ekranu użytkownikom dotkniętym problemem. Firma Samsung nie wydała oficjalnego oświadczenia w związku z problemami z ekranami modeli Galaxy S21 Ultra.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200